Psykofyysistä fysioterapiaa tarjoavia fysioterapeutteja ja fysioterapia-alan yrityksiä

PSYFY:n jäsenet voivat ilmoittaa tietojaan listalla maksutta. Ilmoita tai päivitä tietoja täällä. 

Mikäli lomake ei toimi, lähetä tietosi (nimi ja yritys, osoite, puhelinnumero, sähköposti sekä kotisivut) osoitteeseen verkko@psyfy.net

KAUPUNKINIMI JA YRITYSPUHELINNUMEROSÄHKÖPOSTIKELA-PÄTEVYYSWWW-SIVUT
Akaa ja Akaan hyvinvointikeskus,
Kurvolanniitty 4
Elisa Vaara, Fystrainer040-7433210elisaj.vaara@gmail.com
Espoo,
Länsituuli 1 A
Riitta Ervasti-Eronen, Lääkärikeskus Aava Oy/Aava Tapiola010-3803838/ 050-3439260riitta.ervasti-eronen@aava.fiwww.aava.fi
Eura,
Käräjämäentie 8
Annika Mäkelä, Fysiotähti Oy010-3364060info@fysiotahti.fiwww.fysiotahti.fi
Eura,
Eurakoskentie 49
Annika Mäkelä, Kiukaisten Fysioterapia050-4643110info@kiukaistenfysioterapia.fiwww.kiukaistenfysioterapia.fi
Forssa, Tampere, YpäjäSatu Vaarula, Tmi Fysioterapeutti Satu Vaarula0400-430088satu.vaarula@gmail.comKyllähttp://www.hyvinvoi.net
Helsinki, Kauppakaarre 1 A 6Marjaana Haverinen, 4Fysio044-493 8093marjaana.haverinen@4fysio.fiKyllä. Lasten/nuorten ja aikuisten sopimuksella.http://Www.4fysio.fi
Helsinki,
Kauppakaarre 1 A 6
Marika Ståhl-Railila, 4fysio045-6389766 tai 050-3664654marika.stahl@4fysio.fiKyllä. Lasten ja aikuisten sopimuksella.http://Www.4fysio.fi
Helsinki, Siltasaarenkatu 16,
Lohja, Laurinkatu
Anne Toivonen, Mehiläinen Oyj040-5825504anne.toivonen@mehilainen.fiwww.mehilainen.fi
HelsinkiNetta Viitala,Tmi Netta Viitala / Psykofyysinen fysioterapia ja työnohjausnetta.viitala@gmail.comwww.nettaviitala.fi
Helsinki,
Klaneettitie 6-8A
Katja Kaunismäki, Helmipöllö Ky050-5630413 tai 044-5307979katja@helmipollo.fiKyllä, lasten ja aikuisten sopimus.http://www.helmipollo.fi
Helsinki,
Klaneettitie 6-8A
Minna Lehtinen, Helmipöllö Ky040-7152621minna@helmipollo.fiKyllähttp://www.helmipollo.fi
Helsinki,
Lapinlahdenpolku 8
Essi Nousu,
Visit Peace
045-662 0005essi@visitpeace.fihttp://www.visitpeace.fi
Helsinki ja VantaaAnna-Kreetta KlasilaKyllä
Helsinki ja Vantaa,
Terapiatalo Toivo, Malmin raitti 17 /
Terveystalo, Alppikatu 2 /
Terveystalo Dixi, Tikkurila
Karita Palomäki, Mieliliike Hyvinvointipalvelut0400-106500 (malmi), 0306000 (Terveystalo)mieliliike@gmail.comwww.mieliliike.fi, www.bodysense.fi
Helsinki, Malmin kauppatie 8 A
Espoo, Kappelitie 6B
Sonja Lovelock (äitiys- / vanhempainvapaalla), Coronaria Fysioterapia Oysonja.lovelock@coronaria.fiKylläwww.coronaria.fi
Helsinki ja EspooEmilia Lindgren / Coronaria Fysioterapia Oy040-1301048emilia.lindgren@coronaria.fiKylläwww.coronaria.fi
Hämeenlinna,
Palokunnankatu 17
Silja Nasi, NeuroPirkot Oy040-5535753silja.nasi@neuropirkot.fiKyllähttp://www.neuropirkot.fi
Joensuu,
Tikkamäentie 16
Eija Enäsuo/Siunsote013-3307912eija.enasuo@siunsote.fi
Joensuu,
Puronsuunkatu 1 A
Saara Salmela, Rantakylän Fysikaalinen hoitolaitos Oy050-5059111, 0469223022saara.salmela@rantakylanfyshoitolaitos.fiKyllä.http://www.rantakylanfyshoitolaitos.fi
Jyväskylä,
Sammonkatu 8
Päivi Ahonen/Tmi Päivi Ahonen, Hyvinvointi ja Kuntoutus Amida Oy040-7760044amida@hyvinvointiamida.comKylläwww.hyvinvointiamida.com
Jyväskylä,
Väinönkatu 9
Anne Eskelinen, Fysio Eskelinen050-4946469anne.eskelinen@terveystalo.comwww.terveystalo.fi
Jyväskylä,
Suotie 16
Saija Jokinen / Keljonkankaan Fysioterapia040-7503410saija@keljonkankaanfysioterapia.fiKylläwww.keljonkankaanfysioterapia.fi
Jyväskylä,
Sammonkatu 8
Antero Uimonen, Hyvinvointi ja Kuntoutus Amida Oy040-7760044amida@hyvinvointiamida.comKylläwww.hyvinvointiamida.com
Järvenpää,
Tupalantie 7 a
Titta Rauhala, Järvenpään fysikaalinen hoitokeidas Oy09-2712966info@hoitokeidas.fiwww.hoitokeidas.fi
Järvenpää,
Rantakatu 1
Virve Markkanen, Rehamark Oy, Uudenmaan kuntohoito09-2715117virve.markkanen@kuntohoito.fiKyllä
Kajaani,
Pohjolankatu 8
Maritta Karppinen, Tinjame Oy/Fysioterapia Marika Karppinen0400-422520marita.karppinen@windowslive.comwww.fysioterapiapohjolankatu.fi
Kangasala,
Liisantie 2 B
Ilona Siitonen, Ilosi044-0210041ilona@ilosi.fiwww.ilosi.fi
Kauhava,
Nikolaintie 5 B 9
Päivä Kujanpää, Fysioterapia Päivi Kujanpää040-5004463paivinfysioterapia@gmail.comKyllä
Kemi,
Meripuistokatu 28
Kristiina Kivakka, Fysiokiva040-5587517fysiokiva@gmail.comKyllähttp://www.fysiokiva.fi
Kerava,
Sibeliuksentie 19
Terhi Enjala, Keravan Lääkintävoimistelu Oy09-2429804info@keravanlaakintavoimistelu.fiKylläwww.keravanlaakintavoimistelu.fi
Kuopio, Torikatu 19Merja Raatikainen, Coronaria Kuopio Torikatu 19040-828 9168,
044-3668400
merja.raatikainen2@coronaria.fiKylläcoronaria.fi
Kuopio/Suonenjoki,
Jalkalantie 160 B 1
Johanna Terronen, Fysioterapeutti Johanna Terronen040-6411443johanna.tervonen64@gmail.com
Kuusamo,
Kirkkotie 23 A
Jonna Väisänen, Coronaria Fysioterapia Kuusamo040-8479951jonna.vaisanen@coronaria.fiKylläwww.coronaria.fi
Kuusamo,
Maaseläntie 36
Sisko Tiermas, Luonnollinen Kehosi Hyvinvointipalvelut044-2138144luonkehosi@gmail.comwww.luonnollinenkehosi.fi
Kokkola,
Kaarlelankatu 55
Jessica Harju, Medirex Oy044-3361247jessica.harju@medirex.fiKyllähttp://www.medirex.fi
Kokkola,
Kälviäntie 24 b, Kälviä
Oona Tuomi-Nikula, Kälviän Fysioterapia0440-582561oona@tuomi-nikula.comKylläwww.kalvianfysioterapia.com
Kokkola,
Kaarlelankatu 55
Mia Peuraharju/T:mi Mia Peuraharju044-5002643mia@peuraharju.fiKylläwww.peuraharju.fi
Kouvola,
Salpausselänkatu 28 B 21
Hertta Hynninen, Fysioterapia Hertta045-1438555info@fysioterapiahertta.fiwww.fysioterapiahertta.fi
KotkaAira Gustafsson, CoronariaKyllä
Kymenlaakso, Kotkankallionkatu 30 45120 KouvolaAnni Lankinen, Fysios Aktiivi045-151 3338annelinaika@gmail.comKyllähttp://www.annelinaika.fi
Lahti,
Leantie 10
Mari Helminen, Marundo040-5919434mari@marundo.fiKyllähttp://www.marundo.fi
Lahti,
Karjalankatu 15 as. 13
(vastaanotto Hoitavan tilan tiloissa, Asemakatu 2)
Minna Kinnunen,
Tiedostava Tila
050-5840090info@tiedostavatila.fihttp://www.tiedostavatila.fi
Lahti,
Launeenkatu 10
Lilian Nieminen, Coronaria Verve Lahti044-4676594lilian.nieminen@coronaria.fiKyllä. Olen vuorotteluvapaalla 8.8.2022-3.2.2023.
LammiPäivi KankaanmäkiKyllä
Lappeenranta, Valtakatu 40Tanja Ahonen, Fysioahonlaita040-2598590tanja@fysioahonlaita.fiKyllähttps://fysioahonlaita.fi/
Luusniemi,
Luusniementie 1325
Marketta Lehto Kotikuntoutus045-6692112marke@kotikuntoutusmarketta.fiwww.kotikuntoutusmarketta.fi
Nurmijärvi, Klaukkalantie 63Mari Teerikoski, Klaukkalan Fysioterapia Oy050-355 8997,
040-409 0881
mari.teerikoski@klafy.fiKyllähttp://www.klaukkalanfysioterapia.fi
OuluTuuli Jussila, Kokokeho Oulu040-7313755tuuli.jussila@kokokeho.fiwww.kokokeho.fi
Oulu,
Pakkahuoneenkatu 15 A
Ulla Niemi-Rauhala, Fysiomind/Ulla Niemi-Rauhala040-9128328fysiomindoulu@gmail.comKylläwww.fysiomind.fi
Oulu,
Merikoskenkatu 2
Mirka Isoniemi, Tuiranfysio044-9802961mirka.isoniemi@tuiranfysio.fiKylläwww.tuiranfysio.fi
Oulu,
Kauppurienkatu 31 A
Liisa Sotkamuotka, Kokokeho044-5737685liisa.sotkamuotka@kokokeho.fiwww.kokokeho.fi
OuluElina Valasma, Fysioterapeutti Elina Valasma040-5311561elina.valasma@gmail.comKyllä, allasterapia ja ratsastusterapia
Oulu, Kauppurienkatu 31 AKaisa Pernu, Kokokeho050-3236417kaisa.pernu@kokokeho.fiKyllä (1.1.2023 alk.)http://www.kokokeho.fi
PielavesiRiitta NiemiKyllä
Pieksämäki,
Tasakatu 3
Marjo Korhonen, KH Prehab Oy050-3225055marjo.korhonen@prehab.fiwww.prehab.fi
Pietarsaari (ja Pietarsaaren seutu),
Itärannantie 32
Heidi Bergman, Hanna Nyberg / Folkhälsan Välfärd Ab044-7883680heidi.bergman@folkhälsan.fi /hanna.nyberg@folkhälsan.fiwww.folkhalsan.fi
Polvijärvi, Kuorevaarantie 8E, 83700 PolvijärviTeija Lappalainen, Fysioterapiapalvelu Tuike0400-939849ft-palvelutuike@outlook.comKyllähttp://www.ft-tuike.fi
Pori Tanja ArvolaKyllä
Pori,
Isolinnankatu 22 A
Erika Lindroos, Verve Terapia Oy044-9765968erika.lindroos@verve.fiwww.verveterapia.fi
Pori, SatakuntaAnu Salonsaari, Satasairaala, kuntoutuspoliklinikka044-7073309anu.salonsaari@satasairaala.fihttp://www.satasairaala.fi
Pori, Satakunta, Isolinnankatu 3 C 46Elina Höckert, Fysioterapeutti Elina Höckert Tmi, Satasairaala / Psykiatria040-5133137elinahockert@gmail.com
Pori,
Hevoshaankatu 9
Pauliina Haapala, Fysioterapia Voluntas044-7366134pauliina.haapala@ftvoluntas.fiKylläwww.ftvoluntas.fi
Porvoo,
Hambontie 41
Sirkku Matilainen S-Hieronta Oy, Fysiotupa040-7340686sirkku.matilainen@fysiotupa.fiwww.fysiotupa.fi
Porvoo, Pajatie 4Susanna Savela, Neuropoint osk040-5616355suski.savela@gmail.comKyllä
Raahe, Laivurinkatu 18-22Karoliina Kyllönen, Coronaria Fysioterapia040-562 8204,
010 525 8801
karoliina.kyllonen@coronaria.fiKyllä.http://www.coronaria.fi
Riihimäki,
Pohjoinen Asemakatu 10
Maria Lehtonen, Fysioterapeutti Maria Lehtonen040-5879941fysimaria@gmail.comwww.purohita.fi
RovaniemiEssi Karhu045-355 3515essi.karhu@coronaria.fiKylläwww.coronaria.fi
Rovaniemi,
Maakuntakatu 13
Tuija Kurkkio, Tutoris Lapin Erikoiskuntoutus050-5247974, (016) 364 552tuija.kurkkio@tutoris.fiKyllähttps://www.tutoris.fi/toimipaikat/lapin-erikoiskuntoutus/
Sastamala,
Jaatsinkatu 1
Tuula Haapanen, Alfafysio Tuula Haapanen040-7389940tuula.haapanen@alfafysio.fiwww.alfafysio.fi
Sastamala,
Marttilankatu 4
Taru Ala-Haavisto, Kehon Mieli - Liikkeen Kieli Taru Ala-Haavisto050-3099699taru.ala-haavisto@kopteri.netKylläwww.kehonmieli.net
SeinäjokiJenni Manner, FYSIO 2000044 7642000sorsanpesa@fysio2000.fiKyllä
Tampere,
Sarvijaakonkatu 5 b
Irma Tähkävuori, Premius Oyirma.tahkavuori@premius.fiKyllä
Tampere / Pirkanmaa,
Hallituskatu 8, 4. krs
Jenni Aittokallio, Coronaria Fysioterapia Oy040 6824552, 010 525 8801jenni.aittokallio@coronaria.fiKyllähttps://www.coronaria.fi/asiantuntijat/jenni-aittokallio/
Tampere,
Sarvijaakonkatu 5 B
Jonna Päivänurmi, Premius Kuntoutus Oy010-2928570, 050-3512499jonna.paivanurmi@premius.fi /toimisto@premius.fiwww.premius.fi
TampereErja KyllönenKyllä
Tampere,
Kullervonkatu 16 b
Annika Uutela, Bodymind Oy040-7356750, 03-2633966annika.uutela@bodymind.fiKylläwww.bodymind.fi
Tampere,
Kullervonkatu 16 b
Marika Järvenpää, Bodymind Oy03-2633966, 050-4547211marika.jarvenpaa@bodymind.fiKylläwww.bodymind.fi
TamperePieta MyllykangasKyllä
Tampere / Hämeenkyrö,
Hammareninkatu 3 B
Tarja Vasarainen, Munfysio/Terveystalo Tampere Tullintori030 6000, 050-4308289Tarja.vasarainen@terveystalo.com
TampereMerja KoskensaloKyllä
Tampere,
Hämeenkatu 29 A 1
Jarmo Kvick, Flexi Oy010-2015550info@flexio.fiKylläwww.flexio.fi
Tampere,
Hallituskatu 8 B
Kirsi Tuomi, Coronaria Fysioterapia Oy040-6821097kirsi.tuomi@coronaria.fiKylläwww.coronaria.fi
TampereMikko PatovirtaKyllä
Turku,
Itäinen Rantakatu 60
Lora Andersson, Elävä Tila - Living Alive040-7045393elavatila@gmail.comwww.elavatila.com
TurkuMaria Helander, Psykofyysinen fysioterapia Maria Helander045-6411375fysioterapia@mariahelander.fiwww.mariahelander.fi
Turku,
Aninkaistenkatu 12 D 85b
Tiina Granö, Psykofyysinen terapia Tiina Granö040-5713785tiina.grano@gmail.comTeen kelan palveluntuottajana vain kuntoutuspsykoterapiaa.www.tiinagrano.fi
Turku, Humalistonkatu 17 A 5Outi Pohjanjoki, FysioR050-3000947outi.pohjanjoki@fysior.fiKyllä
Tuusula (Pääkaupunkiseutu ja Keski-Uusimaa)Hannele Laitinen, Rentosyke050-5330209hannele.laitinen@rentosyke.fiwww.rentosyke.fi
UusikaupunkiLahtinen Johanna, Uudenkaupungin yhteistoiminta-alueen terveyskeskus02-84512402johanna.lahtinen@uusikaupunki.fi
Vantaa ja HelsinkiMarjaana KangasKyllä
Vantaa ja Keski-Uusimaa, Talvikkitie 37Johanna Markula, Neurokuntoutus, Fysioterapia Johanna Markula Oy044-4993277johanna.markula@neurokuntoutus.fiKylläwww.neurokuntoutus.fi
VantaaTarja RantaKyllä

PALVELUNTARJOAJIEN LISTA PERUSTUU PSYFY:N JÄSENTEN YHDISTYKSELLE ILMOITTAMIIN TIETOIHIN.